A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
İYTE –TUSAŞ İşbirliği Protokolü
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalandı. “Stajyer Mühendis Programı” kapsamında öğrenciler TUSAŞ’ta burslu staj yapabilecek, mezuniyet sonrası istihdam edilebilecek.TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden arasında imzalanan protokol sayesinde düzenlenen eğitim programını başarıyla tamamlayan İYTE öğrencileri mezuniyet sonrası TUSAŞ bünyesinde görev alabilecek.

Türkiye’nin havacılık ve milli savunma faaliyetlerinin yerli imkânlarla gelişmesi ve Türk üniversitelerinde yetişen parlak öğrencilerin yeteneklerini doğru yerde kullanmaları amacıyla TUSAŞ koordinatörlüğünde “Stajyer Mühendis Programı” geliştirildi.Protokol ile Türkiye’de yapılan havacılık ve savunma faaliyetlerini ve pazarını geliştirmek hedefleniyor.

STAJYER MÜHENDİS PROGRAMI NEDİR?
Programa, üniversitelerin 3. veya 4. sınıflarında makine, elektrik-elektronik-haberleşme, havacılık, uçak, uzay, endüstri, bilgisayar, metalurji ve malzeme, kimya, mekatronik mühendisliklerinde eğitim gören öğrenciler katılabilecek. Stajyer mühendis olarak çalışacak adaylar haftada en az 1 tam gün TUSAŞ’ta çalışacak. Şirketin faaliyet göstermediği şehirlerde ise TUSAŞ mühendisleri üniversitelere giderek öğrencilerle çalışmalar yürütecek. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca  üniversiteler tarafından sigortalanacak, TUSAŞ’taki çalışmaları için de ücret alacaklar.

 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 02.03.2018 12:09
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?