A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
TÜBİTAK Yarışmasında Birinci ve Üçüncü İYTE’den
İYTE öğrencilerinin geliştirdiği Beamore adlı yazılım projesi TÜBİTAK’tan birincilik ödülü aldı. İYTE öğrencilerinden oluşan bir başka ekip de TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik yarışmasında üçüncülük ödülü aldı.  

Yönetim ve etkinlik organizasyonlarının etkileşimli olarak tek uygulama üzerinden yürütülmesini sağlayan Beamore, İYTE öğrencileri tarafından Teknopark İzmir Kuluçka Merkezi ClassBoom’da geliştirildi. Daha önce katıldığı birçok yarışmada derece alan proje “TÜBİTAK’ın Üniversite Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması”nda birincilik elde etti.   

İYTE Mezunları Ersin Yıldız ve Orçun Deniz’in kurucu ortak olduğu proje ekibi Onur Çelik, Hasan Harman, Melike Topçu ve Onur Gülırmak’tan oluşuyor.Etkinliklerin oluşturulmasını, yayımlanmasını, etkinlik öncesi ve özellikle etkinlik anında katılımcıların bilgilendirilmesini mümkün kılan Beamore, katılımcıların da tek bir mobil uygulama üzerinden tüm etkinlikleri kolayca görmesini sağlayan bir yazılım projesi. 

Bir web portalı ve mobil uygulamalardan oluşan Beamore; Facebook, Messenger, Skype, Slack ve Telegram gibi yapay zekâ ChatBotlar ile Cortana yardımıyla direkt konuşarak 24 saat hizmet alınabilen sesli asistan bileşenlerinden oluşuyor. Projenin gelişimiyle BLE Beacon eklentilerinin de kısa sürede uygulamaya eklenmesi planlanıyor.

Üniversiteler, vakıflar ve belediyeler gibi kurumlarla; fuar, kongre ve festival gibi büyük çaplı organizasyonların tümünün yönetimine aday olan Beamore’un ilk uygulaması Ekim ayında İYTE’de düzenlenen IZTECH Roboleague’de başarıyla gerçekleştirilmişti. 

Lisans eğitimleri sırasındaki bitirme tezi hazırlıklarıyla proje fikri şekillenmeye başlayan ekip, yaklaşık bir yıl önce Beamore üzerine çalışmaya başladı. Projeleriyle Teknopark İzmir Kuluçka Merkezi ClassBoom’a kabul edilen ekip, yoğunlaştırdığı çalışmalarıyla Genç Beyinler Yeni Fikirler (GBYF) Yarışması Diğer Bilişim Kategorisi’nde de birinciliğe layık görülmüştü. 

GİRİŞİMCİLİKTE ÜÇÜNCÜ İYTE’DEN
TÜBİTAK 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik yarışmasında Tekno Girişimcilik kategorisinde ise İYTE öğrencileri üçüncülük ödülü aldı. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü doktora öğrencisi Aysel Tomak, Biyomühendislik Bölümü doktora öğrencisi Aytaç Gül ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü lisans son sınıf öğrencisi Niyazi Toker’den oluşan ekip, Aynı Nano-Biyosensörler İçin Yeni Nesil Lokalize Yüzey Plazmon Rezonans Spektroskopi Cihazı adlı proje ile üçüncülük ödülüne layık bulundu. 

Daha önce katıldıkları çeşitli yarışmalarda derece alan proje; İYTE 12.Uluslararası Kimya Mühendisliği Kongresi "Ne üretelim?" proje yarışması Girişimcilik Özel Ödülü, İYTE Teknopark Girişimcilik Yarışması 1. Ödülü almıştı.  
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 28.11.2017 16:50
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?