A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
GEBİP 2017’de İYTE’ye 5 ödül
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından 39 bilim insanına verilen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ödüllerinden 5’ini İYTE’li akademisyenler aldı. Böylece İYTE, devlet üniversiteleri arasında en fazla ödül alma başarısını gösterdi. 

20 farklı üniversiteden 39 üstün başarılı genç bilim insanı arasından 2017 TÜBA GEBİP ödülüne layık görülen İYTE’den, 5 akademisyen şöyle: 
  • Fizik Bölümünden Doç. Dr. Serkan Ateş
  • Biyomühendislik Bölümünden Doç. Dr. Engin Özçivici
  • Fotonik Bölümünden Doç. Dr. Hasan Şahin
  • Makine Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Murat Barışık,
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Gülistan Meşe Özçivici 
TÜBA GEBİP ödülleri doğa, mühendislik, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarını, bilimsel çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri, kendi çalışma gruplarını oluşturmaları, Türkiye kaynaklı uluslararası düzeyde nitelikli proje ve yayınlarını ödüllendirme ve teşvik amacıyla 2001’den beri veriliyor. 

Özgün ve yüksek talep gören program kapsamında, ödül sahiplerine 3 yıl boyunca her yıl 20 bin liralık mali desteğin yanında, tez aşamasındaki doktora öğrencileri için de ayrıca her yıl 6 bin liralık ek destek ve akademi üyelerince danışmanlık da sağlanıyor.
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 21.11.2017 16:43
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?