A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
8 Mart Etkinlikleri
İYTE Öğrenci Topluluklarının katkılarıyla “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kapsamında etkinlik düzenlendi. Kütüphane Gösteri Merkezinde düzenlenen etkinliğe, İYTE’liler yoğun ilgi gösterdi.


Sinema, Antropoloji, Halk Dansları, Dünya Dansları, Müzik, Türkü ve Atatürkçü Düşünce Topluluğunun  bir araya gelerek hazırladığı program ile öğrenciler, kadın sorunlarına dikkat çekmeye çalıştı.


“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” için bir araya gelen İYTE’lilere Kadınlar Günü’ne ilişkin konuşmalar, dans, müzik ve “Başarılı Kadınların Biyografisi” resim sergisi sunuldu. 

Volkan Güney Eker imzalı “Kemik” isimli kısa film gösterimiyle başlayan program, Antropoloji Topluluğu tarafından hazırlanan “Çocuk Gelinler Olgusunun Medya Yansımaları” ve “Müzikte Çocuk Gelinler” sunumu ile devam etti. 


Öğrenci topluluklarının çeşitli dallarda renk kattığı program, Türkü Topluluğu tarafından hazırlanan “Halk Müziğinde Çocuk Gelin ve Kadına Şiddet” adlı sunumla devam etti. Sunumun ardından “Şafak Söktü Yine Sunam Uyandı” türküsünü seslendiren öğrenciler izleyicilerden büyük alkış aldı. Dünya Dansları Topluluğu Ladies Dans Gösterisi ve dansları, Müzik Topluluğu’nun seslendirdiği şarkılar da beğeni topladı. 
 
Son Güncelleme : Evrim Yakut 10.03.2017 16:51
İçerik Sorumlusu : İYTE MWO  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?