A-Z Liste
Site Haritası
Kolay Erişim
Etkinlikler
100/2000 Bursu Kapsamında Doktora Programı Öğrencisi Alımı
YÖK’ün 100/2000 YÖK Doktora Bursları Projesi kapsamında aşağıda belirtilen doktora programlarımıza 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için öğrenci başvuruları kabul edilmektedir. Programlara kabul edilen öğrencilerden yüksek lisans derecesi ile doktoraya devam edenler için 4 yıl, lisans derecesi ile doktoraya devam edenler için 5 yıl süreyle 12 ay aylık 1550 TL. burs imkanı tanınmaktadır.

100/2000 Bursu Kapsamında Doktora Programı Öğrencisi Alımı
“Ümmid-i Aşkım” Dinletisi
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Fikriye Hanım’ın birbirleri için yazdığı şiirleri besteleyerek şarkıya dönüştüren ve “Ümmid-i Aşk” adında bir albüm çıkaran Serap Yenici İYTE’ye konuk oluyor. İzmirli bir sanatçı olan Serap Yenici, Sabiha Gökçen’in manevi oğlu Eriş Ülger’in kitabında okurla buluşan şiirleri ilk defa besteleyerek daha önceden bilinmeyen şiirlerin büyük kesimlerce tanınmasını ve sevilmesini sağladı.

“Ümmid-i Aşkım” Dinletisi
Ayşe Kulin ile Söyleşi
Adı Aylin, Sevdalinka, Türkan ve Füreyya gibi çok okunan romanların yazarı olan Ayşe Kulin “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında İYTE’ye konuk olacak. Haldun Taner Öykü Ödülü, Sait Faik Hikâye Armağanı Ödülü, Türkiye Yazarlar Birliği Yılın En Başarılı Yazarı gibi birçok ödüle layık görülen Ayşe Kulin, yazarlığın yanı sıra çeşitli gazete ve dergilerde editör olarak görev yaptı.

Ayşe Kulin ile Söyleşi
Tüm Etkinlikler
Haberler
İYTE’ye İki Ödül Birden
İYTE Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Emrullahoğlu ve Moleküler Biyoloji Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur, TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) tarafından verilen 2016 yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülünü kazandı. 2016 yılı uygulamasında 105 başvuru arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda toplamda 31 bilim insanı ödül almaya hak kazandı.

İYTE’ye İki Ödül Birden
BiyoRGB'ye Ödül
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencileri tarafından geliştirilen BiyoRGB uygulaması, TÜBİTAK’ın düzenlediği Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışmasında üçüncülük ödülü aldı. Fotoğrafı çekilen kan damlasının mobil telefon uygulaması tarafından piksel bazında analiz edilmesine dayanan yöntem, sadece eğitimli personel tarafından laboratuvar ortamında ve yüksek bütçe gerektiren testleri birkaç tuşa basmak kadar kolaylaştırıyor.

BiyoRGB'ye Ödül
YÖK’ten Fakülte Birincilerine Kutlama Belgesi
2016-2017 eğitim-öğretim yılında İYTE Fakültelerine en yüksek puanla yerleşen öğrencilere YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından gönderilen tebrik belgeleri, Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden ve Senato Üyeleri tarafından takdim edildi. Senato Salonunda 13 Aralık 2016 tarihinde düzenlen bir törenle belgelerini alan öğrencilere başarılar dileyen Rektör Güden, kendi deneyimlerinden kesitler aktararak tavsiyelerde bulundu.

YÖK’ten Fakülte Birincilerine Kutlama Belgesi
Tüm Haberler
Duyurular
17.02.2017 | Akademik
Mühendislik Fakültesi Doçentlik Sözlü Sınavı
17.02.2017 | Genel
Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı
15.02.2017 | Genel
Temiz Havuz Sertifikası
14.02.2017 | Personel
13.02.2017 Tarihinde Yapılan Aday Memur Temel Eğitimi Sınav Sonuçları
07.02.2017 | Personel
2016-2017 Erasmus+ Personel Hareketliliği Başvuruları Başlıyor
Tüm Duyurular
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Instagram
Rss
İYTE Mobile iPhone App Download


İhaleler
Tüm İhaleler
 
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO YTE Radyo İYTE'de Ne Nerede?