A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Fizik
Fen Fakültesi - Fizik Bölümü
Günümüzde, gelişmiş ülkelerin tümünün başarılı ve iddialı oldukları “temel bilimler”, başta fizik olmak üzere, en başarılı ve yetenekli öğrencilerin tercih ettiği alanlardır. Temel bilimlerin önemi ülkemizde de gittikçe daha iyi anlaşılmaktadır. İYTE’nin misyonu gereği, Fizik bölümü araştırma ağırlıklı, yetkin fizikçilerin yetiştirildiği ve dünya standartlarında eğitim verilen bir bölümdür.

Fizik Bölümü'nde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri almaya yönelik eğitim programları uygulanmaktadır. Fizik Bölümü'nün eğitim programları, kuramsal ve uygulamalı fizik temelinde, öğrencilerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ön plana çıkaracak biçimde; mezuniyet sonrası üst düzey bilimsel araştırma yapacak veya endüstride teknik katkı sunacak konumlarda çalışabilmeleri için gerekli bilgi ve birikimi kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Fizik Bölümü'nde kuramsal ve uygulamalı fiziğin çeşitli alanlarında bilimsel araştırmalar yürütülmektedir. Araştırmalar, Yoğun Madde Fiziği, Yüksek Enerji Fiziği, Kozmoloji, Atmosfer Fiziği, Fotonik ve Kuantum Optiğin de aralarında olduğu geniş bir yelpazede devam etmektedir.

http://physics.iyte.edu.tr/Prof. Dr. R. Tuğrul Senger
Bölüm Başkanı V.
90(232)750 7692
tugrulsenger@iyte.edu.tr

 
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 10:15
İçerik Sorumlusu : Prof.Dr. R. Tuğrul SENGER  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?