A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Fizik
Fen Fakültesi - Fizik Bölümü
Fizik, doğa yasalarını, madde ve enerjinin yapısını ve bunların etkileşimini araştıran bir bilim dalıdır. Geleceğin teknolojilerine temel oluşturacak heyecan verici buluşların da kaynağıdır. Bu anlamda fizik bölümü temel bilimlerin önemli bir alanıdır.

Fizik Bölümü'nde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri almaya yönelik eğitim programları uygulanmaktadır. Fizik Bölümü'nün eğitim programları, kuramsal ve uygulamalı fizik temelinde, öğrencilerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ön plana çıkaracak biçimde; mezuniyet sonrası üst düzey bilimsel araştırma yapacak veya endüstride teknik katkı sunacak konumlarda çalışabilmeleri için gerekli bilgi ve birikimi kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Fizik Bölümü'nde kuramsal ve uygulamalı fiziğin çeşitli alanlarında bilimsel araştırmalar yürütülmektedir.  Araştırmalar, Yoğun Madde Fiziği, Yüksek Enerji Fiziği, Kozmoloji, Atmosfer Fiziği, Biyofizik'in de aralarında olduğu geniş bir yelpazede devam etmektedir.

http://physics.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Nejat Bulut
Bölüm Başkanı
90(232)750 7700 
nejatbulut@iyte.edu.tr

 


 
Son Güncelleme : Doğan Evecen 24.04.2014 14:43
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Nejat Bulut  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?