A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Akademik Yazım Merkezi
AYM
İYTE Akademik Yazım Merkezi koordinatörleri, tez ve makaleleri eleştirel bir gözle okur ve inceler. Metnin netliği ve açıklığı, cümle ve paragraf geçişleri üzerinde titizlikle durup, aynı zamanda metnin bütünlüğünü de göz önüne alarak yazının güçlendirilmesine çalışır. Kurallara uygun şekilde alıntılama yapılması, intihali önlemek AYM'nin üzerinde durduğu bir diğer bir konudur. Bunların dışında, akademik yazımla ilgili bölümlerden gelen talepler de dikkate alınarak seminer ve çalışmalar düzenlenir. Akademik yazımla ilgili konularda alıştırma ve testler de internet ortamından akademisyenlere sunulur.

AYM randevu usulü ile çalışmaktadır. Bunun için ilk olarak http://awc.iyte.edu.tr sitesine üye olunması gerekmektedir. Siteye kayıt olduktan sonra,  istediğiniz randevu tarihinden en az bir hafta önce randevu alabilirsiniz. Ayrıca üzerinde çalışma yapılacak metin de üç gün once awc@iyte.edu.tr adresine gönderilmelidir. Randevu iptali için de, randevu tarihinden en az iki gün önce, yine http://awc.iyte.edu.tr sitesinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

http://awc.iyte.edu.tr
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 09:29
İçerik Sorumlusu : Prof.Dr. Ahmet E. Eroğlu  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?