A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
BUAM
BUAM
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi (İYTE-BUAM), 1994 yılında kurulmuştur. Amacı, üniversite bilişim altyapısını geliştirmek, bilişim araştırma ve uygulamalarını teşvik etmek, geliştirmek ve desteklemektir.

İYTE-BUAM, bilgisayar sistemlerinin özellikle ofis-intranet-İnternet dışındaki uygulamaları konusunda çalışmalar yaparak proje geliştirmeyi, mevcut projelere destek vermeyi ve bilimsel yayın yapmayı hedeflemektedir.

Merkezin çalışma alanları, bilgisayar sistemleri için yeni uygulama alanlarını araştırmak ve bunlar üzerinde projeler geliştirmek; bilgisayar sistemlerinin yer aldığı disiplinlerarası araştırma projelerinde ilgili konularda her türlü danışmanlık, projelendirme, araştırma-geliştirme, tasarım ve üretim desteği sağlamaktır.

İYTE-BUAM ayrıca, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsünde kurulmuş olan İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yer alan firmalarla özellikle gömülü bilgisayar sistemleri için donanım ve yazılım geliştirme konularında işbirlikleri oluşturarak, söz konusu firmalara danışmanlık ve Ar-Ge destek hizmetleri vermektedir.

http://buam.iyte.edu.tr/
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 10:08
İçerik Sorumlusu : Yrd.Doç.Dr. Tolga Ayav  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?