A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Disiplinler Arası Programlar
Disiplinler Arası Programlar
Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Çevre Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Mühendislik İşletmeciliği ve Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Anabilim Dallarına bağlı programlar ile beş ayrı disiplinlerarası alanda lisansüstü eğitim vermektedir. Disiplinlerarası programlar, araştırmaları ve mezunlarının farklı uzmanlık alanları ile değişik disiplinleri bir araya getirmeleri, yeni araştırma konuları ortaya çıkarmaları, belirli bir disiplin içinde çözülemeyecek problemlere yoğunlaşma imkanı sağlamaları açısından oldukça önemlidir.

Her bir disiplinlerarası program, ilgili olduğu araştırma merkezinin gelişmiş laboratuvar ve teknik altyapısı ile de desteklenir. Çevre Mühendisliği, Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi ile; Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme Araştırma ve Uygulama Merkezi ile; Biyoteknoloji ve Biyomühendislik, Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Araştırma Laboratuvarı ile; Enerji Mühendisliği ise, Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi ile birlikte, laboratuvar altyapıları oldukça güçlü programlardır.

Öncelikle Biyoenformatik olmak üzere, yeni disiplinlerarası programların açılmasıyla İYTE lisansüstü eğitimi daha da zenginleşecektir. Bu programlar, mühendislik, fen ve mimarlığın her alanından genç araştırmacılara açıktır. Lisansüstü öğrenciler için özgün akademik ve çalışma imkanları sunarlar. 

http://mfbe.iyte.edu.trProf. Dr. Aysun Sofuoğlu
Enstitü Müdürü
90(232)750 6350
muhfenbe@iyte.edu.tr

 

 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 30.01.2017 16:15
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. R. Tuğrul Senger  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO İzmir Üniversiteleri İYTE'de Ne Nerede?