A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Mimarlık Fakültesi
Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Fakültesi, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Mimari Restorasyon ve Endüstriyel Tasarım Bölümlerinden oluşmuştur. Temelde, yapılı çevre ve maddi kültür ile ilgili tasarım ve planlama alanındaki ana disiplinleri içerir. Lisans ve yüksek lisans programları, Fakültenin temel disiplinlerini en iyi ilişkilendirecek şekilde yapılanmıştır.

Fakülte, 48 tam zamanlı öğretim elemanı ve 40 araştırma görevlisiyle, farklı bölümlerinde 491 lisans ve 340 lisansüstü öğrenciye öğretim vermektedir. Öğrencilerimiz, çok sayıda uluslararası öğrenim ve araştırma ikili anlaşmaları sayesinde, yurtdışı değişim programlarına dahil olma şansına sahiptir.

Öğretim elemanlarımız hem Fakülte hem de Enstitü içindeki disiplinlerarası programlara ve projelere katkı verir hem de ulusal ve uluslararası araştırmalar yürütürler. Fakültede Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama, Yapı Fiziği, Malzeme Koruma, Ulaşım Planlama ve Ölçüm, Görsel-İşitsel İletişim Laboratuvarları bulunur.


http://web.iyte.edu.tr/arch/Prof. Dr. Serdar Kale
Dekan V.
90(232)750 7000
serdar@iyte.edu.tr

  
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 03.11.2017 16:57
İçerik Sorumlusu : Mimarlık Fakültesi Dekanlığı  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?