A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Fen Fakültesi
Fen Fakültesi

Fen Fakültesi; Fizik, Kimya, Matematik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik, Fotonik Bölümlerinden oluşmaktadır. Bölümler, lisans ve lisansüstü programı düzeyinde eğitim vermektedir. Ayrıca Sinirbilimleri bölümü de açılmış olup ileriki dönemlerde eğitim faaliyetlerine başlayacaktır. Fakülte, 2016 yılı itibarıyla, eğitim ve araştırma faaliyetlerini toplam 32.000 m2 kapalı alanı olan altı ana bina ve 1 ortak derslik binasında sürdürmektedir.
Lisans öğrencileri Çift Ana Dal ve Yan Dal Programlarında eğitim olanağına sahiptir.

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü altında lisansüstü disiplinlerarası program olarak yüksek lisans ve doktora dereceleri verilmektedir. Fen Fakültesinde, yurtdışı kurumlarla işbirliğine büyük önem verilmekte, lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz öğrenimleri sırasında, yurtdışında anlaşmalı olduğumuz saygın üniversitelerde Erasmus programı kapsamında bir veya iki dönem ders almaları ve staj veya araştırma yapmaları için teşvik edilmektedir.

Fen Fakültesinde 75'i öğretim üyesi olmak üzere 135 akademisyen görev almaktadır. Akademik kadrosu, ders programı ve laboratuvarları ile Enstitümüzün disiplinlerarası yüksek lisans programlarının temel bilimler ayağını oluşturmaktadır. 2016 yılı itibariyle; 5'i AB, 74'ü TÜBİTAK, 43'ü BAP, 5'i SANTEZ, 3'ü TAGEM olmak üzere toplam 130 bilimsel proje yürütülmektedir. Fakültede eğitim ve araştırma yanında, yayın alanında da son derece verimli ve üretken çalışmalar yapılmaktadır.


http://sci.iyte.edu.tr/

Prof. Dr. Volkan Seyrantepe
Dekan Vekili
90(232)750 7500 
fenfakdekanlik@iyte.edu.tr

 
 
Son Güncelleme : Evrim Yakut 11.12.2018 09:16
İçerik Sorumlusu : Fen Fakültesi Dekanlığı  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?