A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
İYTE Öğrenci Konseyi
İYTE'de Öğrenci Konseyi
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğrenci Konseyi, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, yaşadığı çevreye ve topluma duyarlı, mevcut sorunları dile getirmekle yetinmeyip, sorunun çözümü sürecinde söz ve insiyatif almayı kendine amaç edinmiştir. Üniversitemizdeki tüm karar mekanizmalarında öğrencileri ilgilendiren konularda alınacak kararlarda yer almak; bu kararların öğrencinin lehine sonuçlanmasını sağlamak; öğrencilerin eğitim ve öğretim başta olmak üzere bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine katkıda bulunmak; İYTE öğrencilerini üniversite içinde ve dışında en iyi şekilde temsil etmek üzere çalışmaktadır.

Öğrenci Konseylerinin Genel Yapısı
Öğrenci Konseyleri üniversitelerde, öğrencilerin temel ihtiyaçlarını ve sorunlarını tespit etmek ve bunları ilgili makamlara iletmekle yükümlü, öğrencilerle üniversite yönetimi arasında köprü görevi gören, her türlü siyasi otoriteden bağımsız rektörlüğe bağlı birimlerdir.

Öğrenci Konseyi üyeleri demokratik seçimlerle belirlenir. Seçilen üyeler bir araya gelerek fakülte temsilcilerini, yürütme kurulunu ve denetleme kurulunu oluştururlar.

http://ogrencikonseyi.iyte.edu.tr/
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 04.10.2017 11:09
İçerik Sorumlusu : İYTE Öğrenci Konseyi  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?