A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Personel Manzaraları - Cihat Küçükboyacı

İYTE’nin Farklı Yüzlerinden
Cihat KÜÇÜKBOYACI ile Konuştuk…

Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

1973 Aydın doğumluyum. 1993 Trakya Üniversitesi Edirne MYO Harita Kadastro Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyetimden itibaren Aydın’da çeşitli harita bürolarında çalıştım. 1998 yılında İYTE’de güvenlik görevlisi olarak işe başladım. Bu görevdeki 4 yıllık çalışmadan sonra 2001 yılında açılan Görevde Yükselme Sınavı’nda başarılı olup, Yapı işleri ve Teknik Daire Başkanlığı’nda Harita ve Kadastro Teknikeri olarak göreve atandım. Bu birimde göreve devam etmekteyim. Ayrıca yazın Mimarlık Fakültesi’nde yapılan çalışmalarda görev alıp, öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunuyorum. Evliyim, Atakan adında 11 yaşında bir oğlum var.İYTE’de çalışmanızın yanı sıra farklı bir uğraşınız da var. Bize onu anlatır mısınız?

Hayatımda, sporun hep ayrı bir yeri olmuştur. Okul dönemlerinde çeşitli lig takımlarında voleybol oynadıktan sonra, 1997 yılında açılan voleybol ve basketbol hakem kurslarını tamamlayarak voleybol ve basketbol hakemi oldum. Ancak iki hakemliği de yürütmenin zorluğundan dolayı seçim yapmak zorunda kaldım. Tercihimi voleybol hakemliğinden yana kullandım. 1997-2006 yılları arasında il kategorisinde, 2007 yılında da ulusal hakem kategorisine yükselerek 3.lig, 2.lig ve son iki senedir de A klasman olarak nitelendirilen 1.ligde baş ve yardımcı hakem olarak voleybol hakemliği yapmaktayım.

Sporun içinde kalmak adına bir hobi olarak başladığım hakemlik; hayata bakış açımı değiştirdi. Her yükseldiğim kategoride maçların zorluğu arttıkça, ani karar vermeyi, adil davranmayı, serinkanlı olmayı öğretmiş ve ikili ilişkilerimde bana çok katkısı olmuştur.

Tarafıma federasyonumuz tarafından tebliğ edilen görevler neticesinde Türkiye’nin dört bir yanına gitme fırsatını yakalıyorum.

En son gittiğim İstanbul da ki Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan Fenerbahçe Universal – Nilüfer Belediye maçının hem televizyonda naklen yayınlanmasını hem de izlemekten hoşlandığım (görev harici taraftarı olduğum) takımın maçını yönetmiş olmayı güzel bir anı olarak görüyorum.


İYTE sizin hayatınızda neyi ifade ediyor?

İYTE benim hayatımdaki dönüm noktası olan yerlerden biridir. Hatta en önemlisidir diyebilirim. Denir ya iş ve eş önemlidir diye. Ben hem işimi hem de çok sevdiğim eşimi (Derya KÜÇÜKBOYACI’yı) İYTE’miz de buldum. İşte bu yüzden burayı yalnız iş yerim olarak görmem mümkün değil. İYTE’de aile içinde aile hayatı yasıyoruz. Tek temennimiz ailemizin son bireyi oğlumuz Atakan’ın da İYTE’de okuması ve bu ailenin bir parçası olması.

Röportajı yapan Okutman Doğan EVECEN'e İYTE adına teşekkür ederiz.Personel Manzaraları - Cengiz Duyuk ile Röportaj

Personel Manzaraları - Şevket İnci ile Röportaj
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:15
İçerik Sorumlusu : Okt. Doğan Evecen  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?