A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
İZTEK A.Ş.
İzmir Teknoloji Sanayi ve Ticaret AŞ
İZTEK İzmir Teknoloji Sanayi ve Ticaret AŞ 24.02.1995 yılında kurulmuştur. Hisselerinin %99'u İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı'na aittir.

İZTEK, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsünde, İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A-1 binasında faaliyetini sürdürmektedir. Üniversite-Sanayi işbirliğinin en başarılı örneklerindendir. Bir yandan, üniversite öğretim elemanlarına tüm  Ar-Ge ve Yazılım projeleri için elverişli bir çalışma ortamı sunmakta; diğer yandan, Üniversite-Sanayi işbirliğini sürekli kılarak ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmaktadır.

İZTEK farklı konularda projeler üstlenmiştir. Son üç yıl içinde çevre, kimya, makine ve bilişim konularında birçok proje üretilmiştir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve diğer üniversitelerin öğretim elemanlarının da katkılarıyla, özel sektörün ürün geliştirmesi, çevre koruması ve ürün kalitesini artırmaya yönelik birçok araştırmasına önayak olmuştur. Böylece üniversitelerde üretilen bilginin ekonomik değere dönüştürülmesine, sanayinin de sorunlarının çözümüne ve ülke ekonomisine katkıda bulunulmuş, istihdamın artması sağlanmıştır.

http://www.iztekas.com/
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:05
İçerik Sorumlusu : Nevzat Duru  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?