A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Merkezi Mekanik Atölye
Genel Bilgiler

Merkezi Mekanik Atölye 2001 yılında faaliyete geçmiştir. 2 mühendis 3 tekniker 5 teknisyen, 1 bilgisayar işletmeni ile, talaşlı imalat ve kaynak konstrüksiyon imalatı üzerine Enstitümüze hizmet vermektedir. 

Talaşlı imalat bölümünde, cnc dik işlem, cnc torna, cnc satıh taşlama, üniversal torna, kalıpçı freze, şerit testere, radyal matkap tezgâhları bulunmaktadır. Bu tezgâhlar, fakültelere bağlı bölümlerin Ar-Ge çalışmalarında, TÜBİTAK projelerinde, enstitümüz, doktora, yüksek lisans ve lisans eğitimi alan öğrencilerin yürüttükleri projelerde kullanılmaktadır. 

Kaynak Konstrüksiyon bölümünde ise, hidrolik abkant, hidrolik giyotin, daire testere, redresörlü kaynak makinesi, gaz altı (MİG, MAG) kaynak makinesi bulunmakta, Kurum içinden gelen bakım onarım ve çeşitli metal işleri ve imalatları iş taleplerine uygun olarak yapılmaktadır.

Ayrıca Teknopark firmaları tarafından ve Sanayiden gelen iş talepleri değerlendirilip atölyemizde bulunan cihazlar ve makinalar saat ücreti karşılığında kiralanmaktadır.


https://ariza.iyte.edu.tr/
 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 31.10.2017 17:28
İçerik Sorumlusu : Kamil Şerit  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?