A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Malzeme Bilimi ve Müh.
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Lisansüstü Programı
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, İYTE Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yüksek lisans ve doktora dereceleri veren interdisipliner bir programdır. Program, ileri teknolojilerde kullanılabilecek malzemelerin tasarımı, üretimi ve uygulamaları için gerekli kuramsal ve uygulamalı bilgileri öğrencilere kazandırmayı hedeflemektedir. Akademik kadrosu, Makina mühendisliği, Kimya mühendisliği, Kimya ve Fizik bölümlerinde görevli 24 öğretim elemanından oluşmaktadır.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, alanındaki güncel çalışmalara odaklı güçlü akademik kadrosu ve cihaz altyapısıyla, hem Malzeme Bilimi ve Mühendisliği hem de komşu disiplinlerden gelen lisansüstü öğrenciler için etkin bir çalışma ve öğrenme ortamı sunmaktadır. Program dahilinde, metaller, seramikler, polimerler, kompozit malzemeler, yarıiletkenler ve biyomalzemeler ile ilgili ileri araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalar, DPT ve Tübitak gibi kaynaklarla desteklenmekte olup, yöre endüstrisi ile yakın bir işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir.

http://mse.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Mustafa M. Demir
Ana Bilim Dalı Başkanı
90(232)750 7511
mdemir@iyte.edu.tr

 

 
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 11:07
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Mustafa M. Demir  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?