A-Z Liste
Site Haritası
 
HAKKINDA ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ AKADEMİK İYTE'M İLETİŞİM
Enerji Mühendisliği
Enerji Mühendisliği Lisansüstü Programı
Enerji Mühendisliği, çok disiplinli bir yüksek lisans programıdır. Enerji bilgisinin üretilmesini, bilgi kaynaklarının geliştirilmesini ve toplumda yaygınlaştırılmasını amaçlar. Enerji alanındaki bilimsel ve teknolojik bilginin daha iyi kullanılarak, çevresel kararların her seviyede gelişimine katkıda bulunur. Pratik ve etkin çözüm uygulamalarına yönelik araştırmalar gerçekleştirir.

Enerji Mühendisliği Programı, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde enerji faaliyetlerinin merkezi konumundadır. Mühendislik ve temel bilimler alanında farklı bölümlerden öğretim üyesi ve öğrencileri bir araya getirerek enerji talepleri, kaynakları ve üretim problemleri ile çözüm yöntemleri üzerine çok disiplinli araştırmalar yapılmasına öncülük eder. Sanayi, devlet, üniversite, sivil toplum örgütleri ve halk arasında sürdürülebilir enerji gelişimi ve kullanımı ile ilgili teknik, ekonomik ve sosyal konularda işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunur.

Enerji Mühendisleri, enerji kaynaklarının incelenmesinden, üretimine ve yönetilmesine yönelik farklı iş sahalarında yer alabilirler. Enerji Mühendisliği programı tüm disiplinlere açıktır.

http://energy.iyte.edu.tr/Prof. Dr. Gülden Gökçen Akkurt
Ana Bilim Dalı Başkanı
90(232)750 6721
guldengokcen@iyte.edu.tr

  
Son Güncelleme : Emrullah Demiraslan 15.05.2017 10:13
İçerik Sorumlusu : Prof. Dr. Gülden Gökçen Akkurt  
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Atmosfer TTO Bimer İYTE'de Ne Nerede?