A-Z Liste
Site Haritası
Kolay Erişim
Etkinlikler
6. Dönem Tekno-Girişimcilik Eğitimleri
İzmir için kurgulanan inovasyon ağ yapısında yer alacak nitelikli tekno-girişimcilerin yetiştirilmesi amacıyla kurulan İZTEKGEB Tekno-Girişimcilik Akademisi, 6. dönem eğitimlerine başlıyor. Teknoloji bazlı proje sahiplerine yönelik olarak düzenlenen eğitimlerde girişimciler, projelerini iş fikrine dönüştüreceklerdir. Eğitimler, 23, 24 ve 27 Ekim 2014 tarihlerinde İYTE Kampüsü, Teknopark İzmir'de bulunan TTNET IDEA Ar-Ge ve Kuluçka Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

6. Dönem Tekno-Girişimcilik Eğitimleri
İYTE'de Kısa Film Şenliği
15. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nde bu yıl ilk kez üniversite öğrencilerinin oylarıyla belirlenecek filme “Gençlik Ödülü” verilecek. Bu kapsamda yapılacak film gösterimlerinin İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ayağı, 4 Kasım 2014 Salı günü saat 15.00 – 18.00 saatleri arasında Kütüphane Gösteri Merkezinde gerçekleştirilecektir.

İYTE'de Kısa Film Şenliği
Toplumsal Duyarlılık Proje Eğitimleri
2014 yılı bahar döneminden başlayarak İYTE “Toplumsal Duyarlılık Proje Koordinatörlüğü” kurulması amacıyla adımlar atılmaktadır. Bu koordinatörlüğün amacı, İYTE içinde ve dışındaki kurum, kuruluş ve derneklerle iş birliği yaparak, İYTE öğrencilerinin ve akademik ve idari çalışanlarının “gönüllü” olarak “toplumsal duyarlılık projeleri” geliştirilmesi ve uygulanması çerçevesinde duyarlılıklarımızı ve sorumluluk duygumuzu hep birlikte güçlendirmektir.

Toplumsal Duyarlılık Proje Eğitimleri
Tüm Etkinlikler
Haberler
İYTE’de 3. Robot Kapışması
Enstitümüzde bu yıl 3.sü düzenlenen “IZTECH Roboleague’14” robot yarışması, Türkiye’nin dört bir yanından gelen robot meraklılarını İzmir’de buluşturdu. Robot, endüstriyel otomasyon, teknoloji, mekatronik, elektronik ve makine alanlarında faaliyet gösteren firmalar ile bu alanlara ilgi duyan geliştiricileri bir araya getirmeyi amaçlayan yarışma, 2012 yılından beri İYTE kampüsünde yapılıyor.

İYTE’de 3. Robot Kapışması
ICTP 50. Yılını Kutluyor
ICTP’nin kuruluşunun 50. yılı konferansı 6-9 Ekim 2014 tarihleri arasında Trieste’de yapıldı. 50. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konferans konuşmacıları arasında UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Direktörü Yukiya Amano ve CERN Direktörü Rolf-Dieter Heuer de bulunuyordu. İçlerinden bazıları Nobel ödülü almış birçok bilim insanı da konferansta konuşmacı olarak yer aldı.

ICTP 50. Yılını Kutluyor
Teknoloji Transferinin Geleceği Tartışıldı
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü TEKNOPARK İZMİR ATMOSFER Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen ve teknoloji transferi, inovasyon alanlarındaki mevcut ulusal ve uluslararası modellerle geleceğe yönelik eğilimlerin tartışıldığı “Köprü Günleri” etkinliği İzmir Hilton Oteli Kongre Merkezinde, 15-16 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Teknoloji Transferinin Geleceği Tartışıldı
Tüm Haberler
Duyurular
30.10.2014 | Öğrenci
İYTE Yemek Bursunu Almaya Hak Kazanan Öğrencilerimizle İlgili Duyuru
24.10.2014 | Öğrenci
2014 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrenciler İçin Duyuru
24.10.2014 | Personel
Enstitümüz Yabancı Diller Yüksekokulu Okutman Alımı Sınav Sonuçları
23.10.2014 | Genel
Enstitümüz Yabancı Diller Yüksekokuluna Yarı Zamanlı Okutman Alınacaktır
22.10.2014 | Genel
İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs ve Toplumsal Duyarlılık Proje Koordinatörlüğü Duyurusu
Tüm Duyurular
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Rss
İYTE Mobile iPhone App Download


İhaleler
Tüm İhaleler
 
 
Öğrenci Bilgi Sistemi İYTE Web Mail İYTE Kütüphane Mezunlar Nerede İYTE Bülten İZTEKGEB Uluslararas likiler Ofisi YTE Radyo İYTE'de Ne Nerede?